Logo
( Po-Pia 8-16 hod. )
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. PORADENSTVO
  3. Na čo slúži tlakomer?
Na čo slúži tlakomer?

Kontrola krvného tlaku je dôležitou súčasťou riadenia vysokého krvného tlaku (hypertenzie) no mnohé organizácie odporúčajú aby sme si sledovali svoj krvný tlak a starali sa o svoje zdravie aj v pohodlí domova.

Domáce sledovanie Vám môže pomôcť udržať prehľad o vašom krvnom tlaku no taktiež zabezpečiť aby užívaný liek fungoval, a upozorniť nás a nášho lekára na potenciálne zdravotné komplikácie.

Tlakomery sú široko dostupné a bez lekárskeho predpisu, takže domáce sledovanie je ľahký krok k zlepšeniu Vášho stavu. Skôr ako začnete, je dôležité poznať správnu techniku ​​použivania a nájsť vhodný tlakomer.

Prečo mám sledovať svoj krvný tlak aj v prostredí domova?

Monitorovanie krvného tlaku doma zabezpečuje:

  • Pomoc s včasnou diagnostikou - samokontrola môže lekárovi pomôcť pri diagnostike vysokého krvného tlaku. Domáce sledovanie je obzvlášť dôležité, ak máte zvýšený krvný tlak alebo iný stav, ktorý by mohol prispievať k vysokému krvnému tlaku, napríklad cukrovka alebo problémy s obličkami.
  • Pomoc pri sledovaní liečby - jediným spôsobom ako zistiť, či sa mení váš životný štýl alebo či lieky fungujú, je pravidelná kontrola krvného tlaku. Monitorovanie zmien krvného tlaku doma vám a vášmu lekárovi môže pomôcť pri rozhodovaní o vašej liečbe, napríklad pri úprave dávkovania alebo zmene liekov.
  • Podporu pre lepšiu kontrolu - samokontrola vám môže poskytnúť pocit zodpovednosti za vaše zdravie a možno budete mať ešte väčšiu motiváciu kontrolovať krvný tlak lepšou stravou, fyzickou aktivitou a správnym užívaním liekov.
  • Nižšie náklady na zdravotnú starostlivosť - samokontrola môže znížiť váš počet návštev u lekára.
  • Kontrolu či sa váš krvný tlak líši mimo ordinácie lekára - u niektorých ľudí dochádza k zvýšeniu krvného tlaku v dôsledku úzkosti spojenej s návštevou lekára (hypertenzia v bielom plášti). Ostatní ľudia majú normálny krvný tlak na klinike, ale zvýšený tlak inde (maskovaná hypertenzia). Monitorovanie krvného tlaku doma vám môže pomôcť zistiť, či máte skutočne vysoký krvný tlak.

najpresnejsi-tlakomer-na-zapastie-rameno-omron-digitalny-kvalitne-lekarske-tlakomery-cena-druhy-tlakomerov

Novinky z nášho blogu

Krvný tlak a tlakomery?
06.02.2023
Krvný tlak a tlakomery?
Kontrola krvného tlaku je dôležitou súčasťou liečby vysokého krvného tlaku. Prečítajte si viac o tlakomeroch a krvnom tlaku. čítať celé
Ako vybrať tlakomer OMRON?
01.02.2022
Ako vybrať tlakomer OMRON?
Pokúšate sa rozhodnúť, ktorý tlakomer OMRON je pre Vás najlepší? Prečítajte si viac o rozdieloch medzi uvedenými modelmi. čítať celé
Ako správne vybrať oximeter?
01.01.2022
Ako správne vybrať oximeter?
Pulzné oximetre sa bežne nachádzajú v nemocniciach, no môžete ich použiť aj doma. Ako vybrať ten správny pre Vás? čítať celé
Ako vybrať správnu manžetu?
01.12.2021
Ako vybrať správnu manžetu?
Manžeta je základnou premennou pre spoľahlivé meranie tlaku. Zistite, ktorá je správna tá správna. čítať celé
Copyright © 2023 ELROMED s.r.o.