Logo
( Po-Pia 8-16 hod. )
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. PORADENSTVO
  3. Na čo slúži teplomer?
Na čo slúži teplomer?

Mať doma spoľahlivý lekársky teplomer môže byť neuveriteľne užitočné. Schopnosť presne zistiť, či má niekto horúčku, Vám poskytne potrebné informácie o ďalších krokoch pri starostlivosti o zdravie.

Telesná teplota je mierou toho, ako dobre Vaše telo dokáže dosiahnuť a zbaviť sa tepla. Telo vie veľmi dobre udržiavať svoju teplotu v bezpečnom rozmedzí, aj keď sa teploty mimo tela veľmi menia.

Typy teplomerov:

Digitálne kontaktné teplomery

Merajú teplotu pomocou elektronického obvodu. Informácie, ktoré zachytia sa odošlú na mikročip, ktorý ich spracuje a číselne zobrazí na digitálnej obrazovke. Používajú sa ľahko, rýchlo, presne a lacno. Jedná sa o pokročilé teplomery používané na meranie teploty tela s vysokou úrovňou presnosti. Môžu byť použité na meranie teploty v ústach (orálne), pod pažou (axilárne) alebo prostredníctvom konečníka (rektálne). 

Bezkontaktné infračervené teplomery

Ako už názov napovedá, s bezdotykovými teplomermi nemusíte tlačiť na pokožku alebo si ich vkladať do úst. Tieto teplomery používajú infračervenú technológiu na detekciu tepla prichádzajúceho z povrchu pokožky. Bezkontaktné teplomery bývajú nákladnejšie, ale ak hľadáte neinvazívny spôsob kontroly teploty a chcete sa vyhnúť nepríjemnostiam pri čistení teplomera medzi použitiami, môžu byť tou správnou voľbou.

Aké technické vlastnosti by sa mali brať do úvahy pri výbere teplomera?

Pri výbere teplomera prichádza do úvahy niekoľko technických funkcií ako je rýchlosť zobrazenia, presnosť, rozsah a jednotky merania.

  • Ľahkosť a rýchlosť použitia: niektoré elektronické modely ponúkajú veľmi rýchly čas odozvy. Majú tiež digitálny displej pre jednoduché a výstižné sledovanie. Infračervené teplomery majú takmer okamžitú rýchlosť čítania.
  • Presnosť a spoľahlivosť: presnosť a spoľahlivosť závisia od použitého bodu merania teploty a dodržiavania pokynov zariadenia. Análne meranie zostáva najspoľahlivejšie z hľadiska presnosti teploty.
  • Všestrannosť: niektoré teplomery sú všestranné a je možné ich použiť na rôzne aplikácie pomocou rôznych špičiek.
  • Rozsah teplôt: Rozsahy merania teploty sa môžu líšiť v závislosti od modelu. Spravidla sú medzi 35 ° C a 42 ° C.
  • Jednotky merania: Teplomery udávajú telesnú teplotu v stupňoch Fahrenheita (° F) alebo v stupňoch Celzia (° C). 
typy-druhy-teplomerov-meranie-teploty-v-ustach-digitalny-bezkontaktny-na-celo-klasicky-axilarne-meranie-teploty    typy-druhy-teplomerov-meranie-teploty-v-ustach-digitalny-bezkontaktny-na-celo-klasicky-axilarne-meranie-teploty

Novinky z nášho blogu

Krvný tlak a tlakomery?
06.02.2023
Krvný tlak a tlakomery?
Kontrola krvného tlaku je dôležitou súčasťou liečby vysokého krvného tlaku. Prečítajte si viac o tlakomeroch a krvnom tlaku. čítať celé
Ako vybrať tlakomer OMRON?
01.02.2022
Ako vybrať tlakomer OMRON?
Pokúšate sa rozhodnúť, ktorý tlakomer OMRON je pre Vás najlepší? Prečítajte si viac o rozdieloch medzi uvedenými modelmi. čítať celé
Ako správne vybrať oximeter?
01.01.2022
Ako správne vybrať oximeter?
Pulzné oximetre sa bežne nachádzajú v nemocniciach, no môžete ich použiť aj doma. Ako vybrať ten správny pre Vás? čítať celé
Ako vybrať správnu manžetu?
01.12.2021
Ako vybrať správnu manžetu?
Manžeta je základnou premennou pre spoľahlivé meranie tlaku. Zistite, ktorá je správna tá správna. čítať celé
Copyright © 2023 ELROMED s.r.o.