Logo
( Po-Pia 8-16 hod. )
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. PORADENSTVO
 3. Na čo slúži oximeter?
 4. Ako používať pulzný oximeter?
Ako správne merať saturáciu kyslíkom pomocou pulzného oximetra?

V prvom rade je nevyhnutné pochopiť vzťah medzi kyslíkom a krvou. Kyslík sa dýcha do pľúc kde následne prechádza do krvi, kde sa väčšina kyslíka viaže na hemoglobín. Hemoglobín je bielkovina nachádzajúca sa vo vnútri našich červených krviniek, ktorá prenáša kyslík krvou do zvyšku nášho tela a tkanív. Týmto spôsobom dostane naše telo kyslík a živiny, ktoré potrebuje na svoju funkciu.

Pulzný oximeter meranie saturácie v krvi, nízka a vysoká saturácia kyslíka, ako používať oximeter na prst

Základné zásady správneho používania pulzného oximetra

 1. Z miesta aplikácie odstráňte všetko čo by mohlo narušiť proces merania. Napríklad, ak plánujete použiť prstový oximeter je dôležité odstrániť lak/gél na nechty, aby ste sa vyhli nesprávnym nízkym hodnotám.
 2. Zahrejte oblasť na ktorú aplikujete pulzný oximeter. Chlad môže spôsobiť zlé prekrveniealebo prietok krvi čo môže viesť k tomu, že zariadenie urobí chybu pri čítaní. Pred začatím merania sa uistite, že má prst izbovú teplotu.
 3. Odstráňte všetky zdroje interferencie s prostredím. Vysoká úroveň okolitého svetla ako sú stropné svetlá, fototerapeutické svetlá a infračervené ohrievače môže ovplyvniť svetelný senzor a spôsobiť nepresné hodnoty.
 4. Umyte si ruky čím znížite prenos mikroorganizmov.
 5. Aplikujte a zapnite oximeter. Ruka by mala byť položená na úrovni srdca a nemala by byť držaná vo vzduchu (ako to bežne robia pacienti). Táto poloha pomáha minimalizovať akýkoľvek pohyb. Minimalizujte pohyb. Najbežnejšou príčinou nepresných údajov oximetra je nadmerný pohyb. Jedným zo spôsobov ako sa ubezpečiť, že pohyb nemá vplyv na čítanie je skontrolovať či sa zobrazená srdcová frekvencia zhoduje so srdcovou frekvenciou keď ju manuálne kontrolujete. Tieto dve frekvencie by mali byť od seba navzájom do 5 úderov za minútu.
 6. Správne odčítajte meranie (meranie odčítavajte vždy až keď sa hodnoty ustabilizujú). Úroveň nasýtenia kyslíkom a frekvencia pulzu sa zobrazia na obrazovke.
 7. Uchovávajte si záznamy o nameraných hodnotách. Vytlačte údaje a / alebo ich načítajte do počítača, ak má váš oximeter túto funkciu.

Novinky z nášho blogu

Krvný tlak a tlakomery?
06.02.2023
Krvný tlak a tlakomery?
Kontrola krvného tlaku je dôležitou súčasťou liečby vysokého krvného tlaku. Prečítajte si viac o tlakomeroch a krvnom tlaku. čítať celé
Ako vybrať tlakomer OMRON?
01.02.2022
Ako vybrať tlakomer OMRON?
Pokúšate sa rozhodnúť, ktorý tlakomer OMRON je pre Vás najlepší? Prečítajte si viac o rozdieloch medzi uvedenými modelmi. čítať celé
Ako správne vybrať oximeter?
01.01.2022
Ako správne vybrať oximeter?
Pulzné oximetre sa bežne nachádzajú v nemocniciach, no môžete ich použiť aj doma. Ako vybrať ten správny pre Vás? čítať celé
Ako vybrať správnu manžetu?
01.12.2021
Ako vybrať správnu manžetu?
Manžeta je základnou premennou pre spoľahlivé meranie tlaku. Zistite, ktorá je správna tá správna. čítať celé
Copyright © 2023 ELROMED s.r.o.