Logo
( Po-Pia 8-16 hod. )
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Aký typ tlakomeru zvoliť?
01.10.2021

Aký typ tlakomeru zvoliť?

Mnoho ľudí prenecháva sledovanie krvného tlaku na odborníkov, ale pre pacientov s hypertenziou (asi 46% dospelých) to nemusí byť iba možnosťou.

Na trhu nájdete veľa tlakomerov rôznych značiek, cien i kvality. S toľkým počtom tlakomerov z ktorých si môžete vyberať, však môže byť trochu komplikované nájsť spoľahlivý a presný tlakomer ktorý je vhodný práve pre Vás.

Vo svete monitorovania krvného tlaku existujú dvaja hlavní uchádzači, ktorý sa rozdeľujú podľa umiestnenia manžety počas merania:

Oba majú svoje klady a zápory. Ak chcete zistiť, ktorý z nich má pre vaše potreby najväčší zmysel prečítajte si následovné informácie.

Tlakomer na rameno

Jedným z dôvodov, prečo mnoho ľudí uprednostňujú tlakomery hornej časti paže je ten, že manžeta spočíva prirodzene na rovnakej úrovni ako Vaše srdce. Vďaka tomu je ľahké rýchlo a presne zmerať krvný tlak a to nielen v klinickom prostredí aj doma.

Ak ste počuli, že monitory na horných ramenách sa ťažko používajú, môžete si byť istí! Domáce tlakomery sa používajú jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Funkcie ako predtvarované manžety, ako aj digitálne obrazovky a automatizované procesy sú len niekoľkými z možností, vďaka ktorým je monitorovanie vášho krvného tlaku jednoduchšie.

Tu nájdete našu ponuku tlakomerov na rameno.

najpresnejsi-tlakomer-na-zapastie-rameno-omron-digitalny-kvalitne-lekarske-tlakomery-cena-druhy-tlakomerov-sanitas

Tlakomer na zápästie

Samozrejme, ak hľadáte jednoduchosť a kvalitu s trochu menšími rozmermi môže mať väčší zmysel tlakomer na zápästie. Aj napriek tomu, že sú tlakomery na zápästie menej známe ako tie, ktoré sú určené na hornú časť paže, vďaka svojej prenosnosti sú čoraz bežnejšie. Tieto menšie modely majú všetky technické funkcie ale vďaka svojej kompaktnej veľkosti sú ideálne na cesty.

Zápästné tlakomery sú tiež ideálne pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou ruky / rúk alebo pre tých, ktorí majú väčší obvod ruky nakoľko môže byť pre nich tlakomer na zápästie pohodlnejšou a ľahšie použiteľnou alternatívou.

Tu nájdete našu ponuku tlakomerov na zápästie.

najpresnejsi-tlakomer-na-zapastie-rameno-omron-digitalny-kvalitne-lekarske-tlakomery-cena-druhy-tlakomerov-sanitas

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Štítky