Logo
( Po-Pia 8-16 hod. )
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako vybrať správnu manžetu?
01.12.2021

Ako vybrať správnu manžetu?

Voľba správnej veľkosti manžety je základom pre správne a presné meranie. Pri používaní tlakomera je nevyhnutné používať manžetu vhodnej veľkosti aby ste dosiahli presné výsledky merania. V prípade ak použijete manžetu nesprávnej veľkosti je vysoko pravdepodobné, že sa vyskytnú nepresné, nekonzistentné údaje alebo prípadné chybové správy zo zariadenia.

Základný princíp správneho výberu manžety

Manžeta je dôležitá súčasť tlakomeru, jej veľkosť musí zodpovedať obvodu paže.

  1. Zmerajte si obvod paže - na určenie veľkosti paže použite látkový zvinovací meter a umiestnite ho do stredu Vašej ruky medzi lakeť a rameno po obvode nadlaktia. Meter si rovnomerne omotajte okolo ruky. Meter neuťahujte pevne. Zistite, ktorá veľkosť manžety je pre Vás najvýhodnejšia a následne si zvoľte tlakomer s príslušnou veľkosťou manžety. V mnohých prípadoch je možné dokúpiť manžetu samostatne k už zakúpeného tlakomeru. V prípade ak bude tlakomer používať viacero užívateľov rozhodnite sa pre tlakomer s dlhšou manžetou (univerzálnou, alebo predĺženou manžetou).

Zápästné tlakomery majú manžetu dostatočne dlhú aj pre silnejšie paže a preto sa tento typ tlakomeru dodáva len s jednou veľkosťou manžety pre obvod zápästia 13,5 - 21,5 cm.

Manžety

Univerzálna manžeta

Univerzálna manžeta je v dvoch prevedeniach:

1. Komfortná CC manžeta- tvrdšie pred-tvarovaná manžeta. Vďaka tomu, že je manžeta pred-tvarovaná, uľahčuje nasadenie. Táto komfortná manžeta môže byť pre niektoré skupiny ľudí (napr. seniorov) nepríjemná z dôvodu, že ich svalovina nie je už tak vyvinutá a tvrdšie konštrukcia manžety môže byť pre nich trochu bolestivá.

2. Predĺžená CW manžeta- mäkká predĺžená manžeta. Táto manžeta sa prispôsobí akejkoľvek paži, jej nasadenie aj utiahnutie je jednoduché. Manžeta nie je úplne vhodná pre ľudí s normálnym obvodom paže nakoľko je pre nich zbytočne dlhá.

Rozdelenie manžiet podľa cm:

ako-si-vybrat-spravnu-manzetu-najpresnejsi-tlakomer-na-zapastie-rameno-omron-digitalny-kvalitne-lekarske-tlakomery-cena-druhy-tlakomerov-sanitasako-si-vybrat-spravnu-manzetu-najpresnejsi-tlakomer-na-zapastie-rameno-omron-digitalny-kvalitne-lekarske-tlakomery-cena-druhy-tlakomerov-sanitas

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Štítky