Logo
( Po-Pia 8-16 hod. )
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
01.07.2021
Od júla prestáva platiť nulová DPH na respirátory
Uplatňovať sa bude 20-percentná sadzba dane. Od začiatku júla sa končí obdobie uplatňovania nulovej sadzby dane z pridanej hodnoty (DPH) na respirá... čítať celé
12.02.2021
0% daň z pridanej hodnoty na osobný ochranný prostriedok
Nulová sadzba dane z pridanej hodnoty sa uplatňuje na osobný ochranný prostriedok, ktorý je určeným výrobkom podľa osobitného predpi... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Poznáte liečebné účinky infralampy?
01.10.2021
Poznáte liečebné účinky infralampy?
Infračervené svetlo účinkuje na zdravie širokospektrálne. Spoznajte jeho účinky, ktoré určite oceníte. čítať celé
Samokontrola pri diabetes mellitus?
01.09.2021
Samokontrola pri diabetes mellitus?
Samomonitorovanie hladiny glukózy v krvi sa považuje za účinný nástroj na liečbu cukrovky, najmä u tých, ktorí vyžadujú liečbu inzulínom. Je samomonit... čítať celé
Čo sú poruchy srdcového rytmu (arytmie)?
01.08.2021
Čo sú poruchy srdcového rytmu (arytmie)?
Arytmie alebo problémy so srdcovým rytmom má viac ako 2 milióny ľudí ročne. Väčšina ľudí s abnormálnym srdcovým rytmom môže viesť normálny život, ak j... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Poznáte liečebné účinky infralampy?
01.10.2021

Poznáte liečebné účinky infralampy?

Vedeli ste o tom, že infračervené svetlo, ktoré predstavuje časť spektra žiarenia, ktoré sa šíri zo slnka, dokáže preniknúť až 10 milimetrov pod pokožku? Toto svetlo je okom neviditeľné, no jeho pôsobenie dokáže človek pociťovať vo forme tepla prenikajúceho práve do pokožky.

Infračervené svetlo je dnes využívané ako zdroj tepla do sáun či ohrievačov, no taktiež na liečebné účely. Pri ožarovaní miest na tele týmto svetlom, ktoré je rovnako súčasťou takzvaných infralámp, dochádza k fyziologickým reakciám pokožky. V nasledujúcom článku vám prezradíme, aké sú účinky infralampy a pri ktorých zdravotných problémoch vám pomôže!

Čo je infralampa?
 
Infralampa je prístroj vyžarujúci infračervené lúče, ktoré majú vlnovú dĺžku približne 780 až 1400 nanometrov. Využíva sa na liečebné účely a celý prístroj je založený práve na princípe liečby svetlom. Infračervené lúče sú schopné prenikať aj do hlbších vrstiev pokožky, pričom tieto miesta účinne prehrievajú. Následne sa vďaka tomu rozširujú cievy, čím sa i zvyšuje prietok krvi a zlepšuje celkové prekrvenie organizmu.

To má vplyv aj na látkovú premenu. Dochádza k zrýchleniu metabolizmu a odstraňovaniu škodlivín v bunkách. Infračervené svetlo pozitívne ovplyvňuje rast nových buniek aj syntézu DNA. Dokonca zvyšuje elasticitu kolagénových vlákien a spomaľuje procesy starnutia pokožky.

Použitie infralampy pri zdravotných problémoch?

Zabojuje proti bolestiam kĺbov či chrbtových svalov aj svalovým kŕčom. Infralampa je veľmi nápomocná pri rekonvalescencii, a to najmä po športových úrazoch či poraneniach svalov, šliach i kostí. Infračervené svetlo tiež môže zlepšiť stav pacientov, ktorých trápi reumatizmus, artritída či dna. Taktiež sa jeho účinky oplatí vyskúšať pri problémoch s ischiasom.

Infralampa je skutočne vítanou súčasťou domácej lekárničky. Dokáže si totiž poradiť nielen so zdravotnými, ale napríklad aj kozmetickými a estetickými problémami. Tento prístroj najskôr blahodarne pôsobí na celú pohybovú sústavu človeka.

Rovnako blahodarne vplýva na pokožku tela. Podporuje hojenie rán či kožných ochorení. Ak vás trápi znečistená pleť, skúste pravidelne používať infralampu. Svetlo pokožku tváre prekrví a otvorí póry, vďaka čomu je možné pleť následne oveľa dôkladnejšie vyčistiť. Infralampu je tiež možné použiť pri problémoch krčného či nosného charakteru, napríklad pri zápale dutín, nádche, no pokojne i astme. O vhodnosti použitia infralampy pri konkrétnom zdravotnom probléme či ochorení sa bez váhania môžete poradiť i s vaším lekárom.

Infralampa ako pomocník pri ochorení dutín ale aj pre krásu?

V čase zimy, keď nás vo veľkom sužujú príznaky nádchy, chrípky či zápaly prínosových dutín, je dobré poznať, že okrem bežných liekov a čaju existuje aj taký skvelý doplnok liečby, ako je používanie infračerveného svetla, resp. nahrievanie dutín infralampou. Použitie infralampy na dutiny dokáže skrátiť dobu liečenia dýchacích ciest. Infračervené svetlo však dokáže dať do poriadku i pleť, a to nie je zďaleka všetko.

Najznámejším využitím infralampy je liečenie nádchy, chrípky, zápalov nosných a čelných dutín. Infračervené lúče prenikajú  do hlbších vrstiev pokožky, pričom tieto miesta účinne prehrievajú. 

Pri spomínaných ťažkostiach možno lampu využiť aj dvakrát denne. Ohrievaním dutín sa uvoľňujú hlieny. Nehovoriac o tom, že pravidelná terapia infračerveným svetlom znižuje hladinu zápalu v organizme. Vyhnite sa však využívaniu infračervenej lampy počas horúčky a taktiež tieto kúry konzultujte s vaším lekárom kvôli možnosti prípadných kontraindikácií v priebehu choroby.

Účinky infralampy na krásu

Hĺbková regeneračná schopnosť infralampy dokáže pomôcť nielen s hojením rán, ako sú zlomeniny, pomliaždeniny a popáleniny. Vie na pokožke eliminovať aj viditeľné strie či jazvy. Celkovo toto žiarenie zlepšuje farbu pokožky a tiež jej štruktúru.

Infračervené žiarenie aktivuje v hĺbke pleti kolagénové vlákna, čím sa spomaľuje proces starnutia a zvyšuje elasticita pokožky.

Prehrievanie pokožky infračerveným svetlom uvoľňuje póry na problematickej pokožke, ktoré potom možno účinnejšie vyčistiť. Používaním infralampy možno efektívne zabojovať aj proti oparom, mykózam na nechtoch, ekzému či akné.

Na nasledujúcom obrázku môžeme vidieť ako môže červené svetlo pôsobiť na našu pokožku.

Zdroj: https://www.krasaastyl.sk/infralampa-na-dutiny-aj-pre-krasu-poznas-vsetky-ucinky-infracerveneho-ziarenia/

https://www.tvojezdravie.sk/liecba/ake-su-ucinky-infralampy-pomoze-pri-tychto-zdravotnych-problemoch-/18466

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi