Logo
( Po-Pia 8-16 hod. )
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Aký typ teplomera?

Prvá vec, ktorá Vás napadne ak cítite, že Vaša telesná teplota je vyššia ako normálna je teplomer. Je to základný lekársky prístroj, ktorý by mal byť súčasťou lekárničky v každej domácnosti.

Na trhu sú k dispozícii rôzne typy teplomerov a pred finalizáciou ich kúpy by ste mali zvážiť ich vlastnosti na základe ktorých by ste zistili, ktorý by vyhovoval Vašim preferenciám a požiadavkám.

Typy teplomerov:

Digitálne kontaktné teplomery

Merajú teplotu pomocou elektronického obvodu. Informácie, ktoré zachytia sa odošlú na mikročip, ktorý ich spracuje a číselne zobrazí na digitálnej obrazovke. Používajú sa ľahko, rýchlo, presne a lacno. Jedná sa o pokročilé teplomery používané na meranie teploty tela s vysokou úrovňou presnosti. Môžu byť použité na meranie teploty v ústach (orálne), pod pažou (axilárne) alebo prostredníctvom konečníka (rektálne). 

Bezkontaktné infračervené teplomery 

Ako už názov napovedá, s bezdotykovými teplomermi nemusíte tlačiť na pokožku alebo si ich vkladať do úst. Tieto teplomery používajú infračervenú technológiu na detekciu tepla prichádzajúceho z povrchu pokožky. Bezkontaktné teplomery bývajú nákladnejšie, ale ak hľadáte neinvazívny spôsob kontroly teploty a chcete sa vyhnúť nepríjemnostiam pri čistení teplomera medzi použitiami, môžu byť tou správnou voľbou.

Aké technické vlastnosti by sa mali brať do úvahy pri výbere teplomera?

Pri výbere teplomera prichádza do úvahy niekoľko technických funkcií ako je rýchlosť zobrazenia, presnosť, rozsah a jednotky merania.

  • Ľahkosť a rýchlosť použitia: niektoré elektronické modely ponúkajú veľmi rýchly čas odozvy. Majú tiež digitálny displej pre jednoduché a výstižné sledovanie. Infračervené teplomery majú takmer okamžitú rýchlosť čítania.
  • Presnosť a spoľahlivosť: presnosť a spoľahlivosť závisia od použitého bodu merania teploty a dodržiavania pokynov zariadenia. Análne meranie zostáva najspoľahlivejšie z hľadiska presnosti teploty.
  • Všestrannosť: niektoré teplomery sú všestranné a je možné ich použiť na rôzne aplikácie pomocou rôznych špičiek.
  • Rozsah teplôt: Rozsahy merania teploty sa môžu líšiť v závislosti od modelu. Spravidla sú medzi 35 ° C a 42 ° C.
  • Jednotky merania: Teplomery udávajú telesnú teplotu v stupňoch Fahrenheita (° F) alebo v stupňoch Celzia (° C).